شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با اخبار بورس

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آموزش بورس اخبار بورس 9 آبان اخبار بورس امروز اخبار بورس تهران اخبار جدید بورس اخبار داغ بورس اراق تجاری انواع اوراق تجاری انواع شاخص بورس انواع شاخص در بورس اوراق بهادار انواع شاخص های بورس اوراق تجاری اوراق تجاری در ایران اوراق تجاری چیست اوراق تجاری چیه اوراق تجاری یعنی چه بورس اوراق بهادار بورس اوراق بهادار تهران بورس چیست تعریف شاخص بورس خبر جدید از بورس روز تاریخی بورس روز تاریخی بورس تهران شاخص بورس شاخص بورس چیست شاخص بورس چیه شاخص های بورس قیمت نفت معرفی شاخص های بورس یارانه

بورس چیست و شناخت انواع بورس

خانه » اخبار سهام » بورس چیست و شناخت انواع بورس

بورس موضوعی مربوط به کسب در امد و پول است . بورس ریشه ی فرانسوی دارد و  معنای آن در زبان فرانسه کیف پول است. در این بخش از سایت سهام نت اطلاعاتی را درباره بورس در اختیارتان می گذاریم.

بورس چیست ؟

در بازارهای جهانی دو نوع دارایی، دارایی‌های واقعی و دارایی‌های مالی، معامله خواهد شد. دارایی‌های واقعی به دارایی‌های فیزیکی مثل زمین، ساختمان و انواع کالا مانند ماشین، لوازم خانگی و …. گفته می شود. اما دارایی‌های مالی دارایی‌های کاغذی واسنادی هستند، مثل سهام و اوراق مشارکت می باشند. به گزارش سایت سهام نت بورس‌ بازاری است که در آن دارایی‌های مختلف معامله می شود.

بورس چیست و شناخت انواع بورس

بورس چیست و شناخت انواع بورس

انواع بورس چیست ؟

طبق بررسی های بدست امده انواع بورس را به سه دستهی کلی بورس کالا، بورس ارز و بورس اوراق بهادار گروه بندی میکنند. در این جا این سه دسته را به طور مختصر برایتان شرح می دهیم.

۱- بورس کالا یکی از انواع بورس :

بورس کالا در واقع بازاری است که در آن کالاهای معین و خاصی به طور منظم و دائم خرید و فروش می شود. در بورس کالا اکثرا مواد خام و مواد اولیه مثل نفت و گندم و .. معامله می گردد. نام هر بورس کالایی را با توجه همان کالایی که معامله می شود قرار می دهد.. مثلاً در بورس نفت نفت معامله می شود و در بورس گندم معامله گندم انجام می شود.

۲- بورس ارز یکی از انواع بورس :

یکی از انواع بورس بورس ارز است. در بورس ارز کالایی مبادله نمی شود. بلکه هدف از بورس ارز خرید و فروش پولهای خارجی است. در کشور ما متاسفانه بورس ارز فعال نیست اما در کشورهای پیشرفته توسعه زیادی پیدا کرده است. بورس چیست ؟

۳- بورس اوراق بهادار یکی از انواع بورس :

به گزارش سهام نت در بورس اوراق بهادار کالا و پول معامله نمی شود. بلکه دارایی های مالی از قبیل سهام، اوراق مشارکت و… معامله می شود. در ایران، به بازار خرید و فروش اوراق بهادار که به طور رسمی و دائمی در محل معینی تشکیل میشود “بورس اوراق بهادار” میگویند .

امیدواریم از اطلاعاتی که درباره بورس در اختیارتان گذاشتیم بهره کافی را برده باشید. پیشنهاد میکنیم اگر پس انداز اضافی دارید در بورس شرکت کنید.

البته اگر تازه واردید سعی کنید با متخصصان این امر مشورت کنید. اطلاعات زیادی در اینترنت و کتب مختلف درباره بورس وجود دارد که شما میتوانید ان را مطالعه کنید.

همچنین کلاس های مختلفی درباره بورس در تهران تشکیل می شود که بسیار پر فایده است.

 


# # # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

اوراق تجاری

اوراق تجاری چیست و انواع اوراق تجاری

حذف اطلاعات مالیات نهادها و بنیادها

بیمه شخص ثالث گران نمی شود

حداقل دستمزد کارگران در سال آینده چند درصد افزایش می یابد؟

پربازدید های اخبار بورس , اخبار سهام , شاخص بورس

Sorry. No data so far.

نظرات شما